Nerede Kalmistik?

Dünyanın obur ucundan aylar sonra merhaba!

Son yazının uzerinden altı aydan fazla geçtiği icin bu yazıyı bildiginiz utanarak yazıyorum, bunu söylemeden başlamayayım. O kadar uzun zaman ki neyi neresinden bağlayıp konuya giriş yapsam sasirdim. Hah videolar! Son yazının konusu o idi degil mi? Biz baya beceremedik o isi onu bastan bi söyleyeyim. Zira, hazırlanmadan; video çekelim yea deyip telefonun/ kameranın arkasına gecince çektiğiniz şey birakin YouTube’a yüklemeyi arkadaslarınıza gönderirken bile tereddut etmenize sebebiyet veren bir şey oluyor. Ben hazırlık ve sonrasındaki video düzenleme isleri icin yeterli enerjiyi toplayacağım güne kadar bu isi gayet iyi yapan arkadaslara emanet edeyim sizi, siz oradan Yeni Zelanda’yı degilse de Avusturalya’yı gorun.  ( Sevde ve Anil’in kanalı  )

Dipte olmayan dip not: Eminim duyuyorlardır, ey youtuberlar emeginize sağlık baya ugrasiyormussunuz, konu ne kadar boş olsa da arkadaki prodüksiyonu düşünmeden ileri geri konuşan birini duyarsam ben sizin yerinize o arkadasla ilgileneceğim soz.

Cümleye ‘Dolayisiyla’ ile başlanmaz! ama dolayisiyla ben yazılara devam edip video çekerek cevaplamayı planladigimiz konuları da arada yazılarıma meze yapacağım. Hepsi icin ayrı ayrı yazılar olacak ancak simdi size son altı ayda neler oldu onu özet geceyim:

surucu ehliyeti aldım ki kendisi ilk ehliyetim olur ( trafiğin soldan aktigi ülkede hala karşıdan karşıya geçerken once sola bakıyorum ama olsun:D)

hayatımda ilk defa kampa gittim sonra bir daha gittim ve bir kaç kere daha ( henüz tatlı su kampcisiyiz )

is buldum ve les bir Ingilizce ile bu altı ayda hayatta kalabildim, kalmaya devam ediyorum (yani sanırım! Tuhaf sinir bozucu komik bi suru şey anlatacağım bunun ile ilgili )

uzun tatiller ve yaz sayesinde ulkenin kuzey adasında bulunan muazzam doğayla tanistim ( görsel agirlikli bir yazi gelecek)

toplum ne kadar değişik milletten oluşursa oluşsun barış icinde nefrete yer bırakmadan azinligin yaraları nasıl sarılırmis onu gordum ( ve su soruyu sordum insan doğduğu yere mi yoksa etik degerleriyle örtüşen topluma mi aittir )

ve burada bir yılı devirdik

Hepsini teker teker anlatacağım. Buralara kis geliyor yani delirmişcesine yağan yağmurun izin verdigi tek şeyi yapıp evde sıcak bişeyler içerken buraları yeşillendireceğim. Bu arada üstteki konuları detaylı olarak yazdigimda gelip burayı yazının linki ile güncelleyeceğim ki konuya direkt buradan atlayabilin.

Yazı bekleyin her şey çok güzel olacak!

Bu hakikaten dip not: Ingilizce klavyenin azizliğine uğradım elimden geldiğince düzeltmeye calistim ancak bu kadar oldu. iPhone kullanan arkadasınızdan gelen WhatsApp mesajını okuyormuş gibi hissettirdiysem affola!

Fotograf yazdan kalma bir gunden ya da çölde cay filminden ( Whitianga- Coromandel)

Gorusmek uzere

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s